China Co-extrusion customize diffuser Manufacturer and Supplier | Lianzhen

Co-extrusion customize diffuser

Краток опис:

Добредојдовте на Customize !!

погоре производот слики се всушност направени од страна на нашата компанија и само само за вашиот референца!

We can make all kinds of color mixed,material mixed plastic co-extrusion diffuser,for example:
ABS меша со компјутер истиснување, транспарентни меша со млечна боја пластични истиснување и уште три различни бои измешани заедно за да extrue еден производ.
Regarding to the shape of the tubes,there is both simple one and complicate one,Circular, semi-circular, square, oval, stripe-shaped,etc.
Што повеќе, ние исто така може да произведе тврди и меки ко-истиснување, што е за два видови на различни цврстина материјал измешани заедно за истиснување.

Сите в ustomers се добредојдени да дојдат  да  го прилагодите  со  цртежи  или примероци.


детали за производот

Тагови производ

 1. Висок пренесување на: повеќе од 84% (транспарентен капак), 85-92% (Млечниот / мраз капак)
 2. 92% (лента капак) и 75% (чисто млечно капак)
 3. Различни пренесување и нијанси на различни бои може да се изменуваат во согласност со барањата на клиентите.
 4. Анти-УВ, не е лесно да се претвори жолта или рафал за долго време.
 5. Висока отпорност на времето: издржат ниска температура од 30 ℃ Целзиусови, и го издржат температура висина 120-130 ℃ Целзиусови.
 6. Добра флексибилност: силна отпорност на удар и не е лесно да се деформира.
 7. Материјал сертификација: SGS извештај детекција (RoHS), UL жолт картон, итн
 8. Изглед: производ со висока крај, нема црни дамки, не се повлече марки, нема вода бран, квалификувани стапка на повеќе од 95%.
 9. Материјал гаранција: Јапонски Teijin, Мицубиши, Баер и други бренд нов компјутер материјали.
 10. Пакување: заштита на филмот ќе биде стап на при обработка да се спречи површината нула.
 11. Рејтинг противпожарна заштита: UL 94-V2 (94-V0 е на располагање во согласност со барањата на клиентот)
 12. различни стилови, со повеќе од 200 различни спецификации производи.

*Главната апликација:

Се користи за сите видови на осветлување светилки и фенери

*Производ Персоналните процесот на производство: 

Прашалникот {CWW% 6F {O0} `DYZT_P (6J

Добредојдовте да ни ги испратите истрага со вашиот цртеж или примероци!


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас